Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky z hostování v Extralize a I.lize

V sobotu 18.července 2020 měly v atletickém kalendáři své místo soutěže družstev v Extralize a v I.lize, které pokračovaly 2.kolem.
V nejvyšší soutěži v Kladně v dresu Dukly zazářila Terka, chystající se na vícebojařský šampionát.
V ligové soutěži předvedly naše atletky za „B“ tým USK kvalitní výkony, v případě Adély a Veroniky také v přípravě na víceboje.

2.kolo Extraligy – Kladno, 8.července 2020
TEREZA ELENA ŠÍNOVÁ 01 startovala ve 3 disciplínách v nejvyšší ženské české konkurenci.
V úvodu na 100m překážek rozběhla skvělý závod, bohužel provázený kolizí na šesté překážce.
I tak „z toho vybruslila“ a zaběhla na 5.místě letošní maximum 13,75s. Má na vynikající čas a chce to předvést už o víkendu v Edenu na vícebojařském šampionátu mezi juniorkami.
V dálce zvítězila, když její chvíle přišla ve čtvrtém pokusu ve kterém dolétla na 635cm,
bohužel s podporou větru (w+2,4m/s). Poté ze soutěže odstoupila a šetřila síly na víceboj. Větrný výkon ji nemusí vůbec mrzet, formu má a nejdůležitější starty před sebou.
Své vystoupení zakončila v kouli v osobním rekordu 12,01m, magická hranice zdolána, zlepšení maxima o 61cm. Obsadila mezi specialistkami 12.místo.
Teď nezbývá než doladit závěr přípravy a o víkendu držet palce, aby se dočkala po loňském stříbru ještě kvalitnější medaile. Bude to její poslední juniorský víceboj.

2.kolo I.ligy, skupina A – Domažlice, 8.července 2020
Adéla Nela Šínová 01 absolvovala také „předvícebojařský trojboj“ jako ségra.
Na 100m překážek obsadila 4.místo v pěkném čase 14,91s (w-1,1m/s), když předtím šla dálku a výkonem 529cm na 6.místě si udělala letošní maximum. V kouli obsadila 5.místo nejdelším vrhem 11,30m, přičemž měla tentokrát na daleko víc. Druhá nejvíce bodující z týmu s 18 body.
Veronika Slavíková 01 startovala ve stejných disciplínách jako Adéla.
Na 100m překážek zaběhla po změně rytmu v závěru závodu 15,76s a nebodovala. V dálce dala letošní maximum 522cm a obsadila 8.místo. Výkonem 11,78m v kouli skončila na 3.místě.
Iveta Dufková 01 běžela 400m ve svém letošním maximu 59,53s a to stačilo na 7.místo.
Na 200m zaběhla 27,65s a nebodovala.
Eliška Landsmannová 03 startovala na 1500m a doběhla na 9.místě v čase 4:54,83s.
Naše holky přinesly týmu USK 35 bodů z celkového zisku 86 bodů.
Nico Boketta 02 měl letošní premiéru na 1500m a musí se říci, že velmi nepovedenou. Větší část závodu se pohyboval v čele dobře rozběhnutého závodu, do posledního okruhu vbíhal plný sil, avšak posledních 150m ztrácel pozici za pozicí a zároveň šanci na kvalitní čas, kterému nasvědčovaly i tréninkové časy. Doběhl na 6.místě v čase 4:05,55s.
Philip Krenek 02 před startem onemocněl a do Domažlic neodjel.

Doplňující výsledek:
2.kolo I.ligy, skupina B – Nové Město nad Metují, 11.července 2020
Kristýna Vejšická 02 startuje na hostování v I.lize za Nové Město nad Metují.
V závodě na 5000m chůze zašla čas 30:20,0s a obsadila tím 13.místo.

Přidáno/aktualizováno: 19.7.2020

Další aktuality

Výsledky z Mistrovství světa juniorů a juniorek v Limě

V termínu 27. – 31.srpna 2024 proběhlo v peruánské Limě celý článek

(vloženo 2.9.2024)

Výsledky z domácích mítinků

V závěru srpna startovali naši atleti v nevelkém počtu na domácích mítincích. celý článek

Výsledky z hostování a z mítinků

Vedle startů při hostování ve 4.kole I.ligy mužů a žen za Kolín startovali naši atleti na několika mítincích celý článek

(vloženo 27.8.2024)

Výsledky z Mistrovství ČR do 22 let a ze srpnových mítinků

O víkendu 24.-25.srpna 2024 se uskutečnilo v Jablonci nad Nisou Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let. Na akci startovalo pět našich atletů. celý článek

Výsledky z mítinku Bílinská půlka

V sobotu 10.srpna 2024 se konal 51.ročník Bílinské půlky a v programu byl tradičně sprinterský trojboj a jako hlavní závod běh na 800m mužů a žen. celý článek