Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky z Přeboru Prahy dospělých a juniorů na Julisce

O víkendu 20.-21.května 2023 proběhl na Julisce Přebor Prahy mužů, žen a kategorie juniorů, v této kategorii mohli startovat dorostenci a dorostenky v rozsahu svých disciplín.

Naši atleti a atletky se podílel na zisku 10 medailí, z toho bylo 7 zlatých a 3 stříbrné.
Ještě potěšitelnější je kvalita výkonů s mnoha osobními rekordy na špičkové české úrovni.
Výsledky podle kategorií:
MUŽI
100 metrů:
Antonín PAŘÍZEK 03 postoupil jako vítěz rozběhu za 11,04s (w-2,4) do finále a zde obsadil 4.místo v osobním rekordu 10,67s. Tímto časem je na čele českých tabulek kategorie 20-22 let.
800 metrů:
Dominik GNIP 03 zaběhl 2:01,87s a úspěšně se blíží své dřívější výkonnosti.
ŽENY
200 metrů:
Linda DUFKOVÁ 01 obsadila 2.místo v osobním rekordu 24,44s (zlepšení osobního maxima
z haly o 0,20s).
100 metrů překážek:
Tereza Elena ŠÍNOVÁ 01 zaběhla ve vítězném rozběhu 13,48s, ve finále zvítězila za 13,42s, tímto časem je na čele českých tabulek.
Adéla Nela ŠÍNOVÁ 01 DNF.
JUNIOŘI
800 metrů:
Jan ŽILINA 06 (dor.) obsadil 4.místo v osobním rekordu 1:57,43s (zlepšení osobního maxima
o 4,20s) a zařadil se na páté místo českých tabulek dorostenců.
1500 metrů:
Jan ŽILINA 06 (dor.) zvítězil v osobním rekordu 4:05,89s (zlepšení osobního maxima z haly
o 4,83s) a zařadil se na páté místo českých tabulek dorostenců.
110 metrů překážek:
Lukáš ODVÁRKO 05 zaběhl čas 17,23s.
Koule 6kg:
Daniel KOPŘIVA 05 zvítězil v osobním rekordu 15,20m a zařadil se na páté místo českých tabulek juniorů.
Disk 1,75kg:
Daniel KOPŘIVA 05 zvítězil výkonem 47,93m.
JUNIORKY
100 metrů:
Eliška ELFMARKOVÁ 04 postoupila jako vítězka rozběhu časem 11,97s do finále a zde zvítězila v čase 12,01s. Rozběhovým časem je na druhém místě českých tabulek juniorek.
400 metrů:
Eliška KRAMEŠOVÁ 06 (dor.) zvítězila v čase 55,92s.(jen o 0,24s za hOR), splnila limit vypsaný ČASem pro účast na EYOF a vede české tabulky dorostenek.
Marie CHOVANCOVÁ 06 (dor.) obsadila 2.místo v osobním rekordu 57,44s a tímto časem je na šestém místě českých tabulek dorostenek.
Michaela RUBEŠOVÁ 05 zaběhla osobní rekord 60,72s
800 metrů:
Marie CHOVANCOVÁ 06 (dor.) zvítězila v osobním rekordu 2:15,67s (zlepšení osobního maxima z haly o 3,61s) a zařadila se na čtvrté místo českých tabulek dorostenek.
400 metrů překážek:
Michaela RUBEŠOVÁ 05 obsadila 2.místo v osobním rekordu 66,67s.

Přidáno/aktualizováno: 22.5.2023

Další aktuality

Výsledky z Mistrovství světa juniorů a juniorek v Limě

V termínu 27. – 31.srpna 2024 proběhlo v peruánské Limě celý článek

(vloženo 2.9.2024)

Výsledky z domácích mítinků

V závěru srpna startovali naši atleti v nevelkém počtu na domácích mítincích. celý článek

Výsledky z hostování a z mítinků

Vedle startů při hostování ve 4.kole I.ligy mužů a žen za Kolín startovali naši atleti na několika mítincích celý článek

(vloženo 27.8.2024)

Výsledky z Mistrovství ČR do 22 let a ze srpnových mítinků

O víkendu 24.-25.srpna 2024 se uskutečnilo v Jablonci nad Nisou Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let. Na akci startovalo pět našich atletů. celý článek

Výsledky z mítinku Bílinská půlka

V sobotu 10.srpna 2024 se konal 51.ročník Bílinské půlky a v programu byl tradičně sprinterský trojboj a jako hlavní závod běh na 800m mužů a žen. celý článek