Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky z Mistrovství ČR dorostu a juniorů na Julisce

Z Julisky vezeme na Jižní Město čtyři zlaté, stříbrnou a tři bronzové medaile
O víkendu 17.-18.června 2023 proběhlo na Julisce Mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek, tzv.Gigant. Díky medailovým ziskům bude zapsán zlatým písmem do oddílové historie, patří vůbec mezi nejúspěšnější v 10ti leté činnosti oddílu.
Na Gigantu byly k vidění nádherné výkony, které nijak zvlášť neovlivnily v sobotním programu opakované dešťové průtrže, v neděli bylo ideální atletické počasí.
Oddíl se zařadil na třetí místo v zisku medailí v České republice
Nechť jsou tyto výsledky motivací pro všechny další naše mladé atlety. Dokazují, že s tréninkovým průběžným nasazením nic není nemožného.
Na zlatou medaili dosáhlo 40 oddílů, alespoň jednu bronzovou medaili získalo 75 oddílů.
Výsledky podle umístění:
Zlaté medaile
ELIŠKA ELFMARKOVÁ 04 (jun.) na 100m v rozběhu zadrženě 11,95s, ve finále si vybrala notnou porci smůly, když jí fouknul největší protivítr z průběhu celých závodů -3,1m/s, zvítězila s převahou za 12,06s.
ELIŠKA KRAMEŠOVÁ 06 (dor.) na 400m pošetřila v rozběhu síly a postoupila časem 56,12s, ve finále rozběhla na úžasný čas a trochu jí došly síly, vítězství uhájila v osobním rekordu 55,11s.
4x400 m dorostenky (L.Zmrzlá-M.Chovancová-M.Váchová-E.Kramešová) v čase 3:52,84s.
Pro mnohé velké překvapení disciplíny, děvčata na prvních třech úsecích běžely velmi pěkně, závod na finiši s náskokem rozhodla Eliška.
TOMAS JARVINEN 05 (jun.) ve výšce ve vyrovnaném osobním rekordu 210cm.
V sezoně téměř nezávodil, na šampionát se však připravil skvěle a prvenství dotvrdil vyrovnaným osobním rekordem z haly 210cm.
Stříbrná medaile
ELIŠKA ELFMARKOVÁ 04 (jun.) na 200m už ve vypuštěném rozběhu v osobním rekordu 24,23s, ve finále běžela na úžasný čas, konci jí trochu došly síly a vedení i v osobním rekordu 24,17s neuhájila.
Bronzové medaile
MARIE CHOVANCOVÁ 06 (dor.) v rozběhu silami neplýtvala, postoupila časem 2:16,25s a ve finále předvedla něco úžasného, považte sami, zlepšila si osobní rekord téměř o 5s na 2:10,79s, vedla si jak zkušená běžkyně a dokonce v konci útočila na stříbro. Získala svoji první mistrovskou medaili.
JAN ŽILINA 06 (dor.) na 1500m si vedl zkušeně, pohlídal si v pomalém závodě čelo závodu a v závěrečném finiši se prosadil v čase 4:08,25s na bronzovou medaili.
DANIEL KOPŘIVA 05 (jun.) v disku 1,75kg výkonem 48,70, stříbrná medaile mu unikla o pouhý centimetr v poslední sérii zlepšením soupeře. Získal svoji první mistrovskou medaili.
4.místo:
Kateřina Štěpová 06 (dor.) na 2000m překážek v osobním rekordu 7:17,23s.
6.místo:
Daniel Kopřiva 05 (jun.) v kouli 6kg v osobním rekordu 15,27m.
10.místo:
Matyáš Pallas 06 (dor.) na 100m v rozběhu osobní rekord 11,25s, finále mu uniklo o pouhou setinu.
Hana Teplá 07 (dor.) na 100m překážek v čase 15,05, jen 0,03 za svým osobním maximem.
Michaela Rubešová 05 (jun.) na 400m překážek zaběhla čas 66,81s.
Dominik Gasiúnas-Demčenko 07 (dor.) v kouli 5kg výkon 12,00m.

Výsledky z domácích mítinků

V závěru srpna startovali naši atleti v nevelkém počtu na domácích mítincích. celý článek

Výsledky z hostování a z mítinků

Vedle startů při hostování ve 4.kole I.ligy mužů a žen za Kolín startovali naši atleti na několika mítincích celý článek

(vloženo 27.8.2024)

Výsledky z Mistrovství ČR do 22 let a ze srpnových mítinků

O víkendu 24.-25.srpna 2024 se uskutečnilo v Jablonci nad Nisou Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let. Na akci startovalo pět našich atletů. celý článek

Výsledky z mítinku Bílinská půlka

V sobotu 10.srpna 2024 se konal 51.ročník Bílinské půlky a v programu byl tradičně sprinterský trojboj a jako hlavní závod běh na 800m mužů a žen. celý článek