Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Družstva žáků i žákyň postupují do Mistrovství Čech

V neděli 3.září 2023 proběhlo na stadionu ASK Slavia v Edenu Finále A Městského přeboru družstev žáků a žákyň za účasti 9 týmů, které se do soutěže probojovaly ze základních skupin.
Cílem našich chlapců bylo v omezené sestavě probojovat se do finále A mezi 9 nejlepších družstev Prahy. Tento cíl byl splněn již v červnu a finále měli chlapci za odměnu. Cílem děvčat bylo zabojovat o postup na Mistrovství Čech kam postupovaly nejlepší 4 týmy z Prahy.

Družstvo chlapců, opět v neúplné sestavě, senzačně a nečekaně vybojovalo čtvrté místo a postup na MČech. První tři družstva - Jeseniova, Slavia a Dukla byly nad síly našich chlapců. Zde je vidět dramatická koncovka o postup na MČech - 4. ATLJM 119 bodů, 5. USK 117, 6. Olymp 112,5, 7. Stodůlky 105,5, 8. Sparta 94,5 bodů. Výrazným třetinovým podílem se na úspěchu podílel Daniel Gasiúnas - Demčenko - 35 bodů. Přihlášeno bylo 13 chlapců, nastoupilo 12.

Družstvo děvčat se letos poprvé mohlo spoléhat i na děvčata z lokality Milíčov, které jsou teprve prvním rokem  žákyně a výrazně pomohly družstvu nejen k postupu na Mistrovství Čech, ale i k zisku přebornické medaile. Ztráta na druhou Slavii, posílenou o přestupy, byla sice 27 bodů, ale závodnice z jiných oddílů hostující za Slavii (Rubešová, Podhradská a Vlčková) získaly 55,5 bodu. Přebornický titul získala s přehledem Jeseniova, 2. Slavia, 3. ATLJM a čtvrtým postupujícím týmem je Dukla. Do soutěže bylo přihlášeno 22 děvčat, nastoupilo 21. Nejvíce bodů včetně štafet získala Anička 26, Ema 24, Adéla 21, Míša 17, Sofie 16,25 b. atd.

Přidáno/aktualizováno: 12.9.2023

Další aktuality

Výsledky z Mistrovství světa juniorů a juniorek v Limě

V termínu 27. – 31.srpna 2024 proběhlo v peruánské Limě celý článek

(vloženo 2.9.2024)

Výsledky z domácích mítinků

V závěru srpna startovali naši atleti v nevelkém počtu na domácích mítincích. celý článek

Výsledky z hostování a z mítinků

Vedle startů při hostování ve 4.kole I.ligy mužů a žen za Kolín startovali naši atleti na několika mítincích celý článek

(vloženo 27.8.2024)

Výsledky z Mistrovství ČR do 22 let a ze srpnových mítinků

O víkendu 24.-25.srpna 2024 se uskutečnilo v Jablonci nad Nisou Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let. Na akci startovalo pět našich atletů. celý článek

Výsledky z mítinku Bílinská půlka

V sobotu 10.srpna 2024 se konal 51.ročník Bílinské půlky a v programu byl tradičně sprinterský trojboj a jako hlavní závod běh na 800m mužů a žen. celý článek