Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky z Indoor Tour Gold Czech Indoor Gala v Ostravě.

V atletické hale v Ostravě bylo v úterý 30.ledna 2024 k vidění Gala představení světové atletiky.
Na Czech Indoor Gala (Indoor Tour Gold WIT) se představily olympijští vítězové, mistři světa i Evropy včetně našich špičkových závodníků. Pro každého kdo viděl, to musel být vrcholný atletický zážitek. V každé disciplíně se sešla ta nejkvalitnější konkurence.
V hlavním programu startovala Tereza a Nico.

Tereza Elena ŠÍNOVÁ startovala na 60m překážek v nadupaném hvězdném složení.
Ve své kariéře už má Terka za sebou závody s vysokou konkurencí, ale dá se bez nadsázky říci, že tento byl nejkvalitnější.
Z rozběhu postoupila časem do „vysněného finále“ v čase 8,15s, ve finále obsadila osmé místo v čase 8,14s. Vzhledem k tomu, že se jednalo o Gold mítink získala tak potřebné body do světového rankingu.
Po závodě se vyjádřila, že právě tyto závody „s lepšíma holkama“ ke svému výkonnostnímu růstu potřebuje.
Další start ji čeká už v sobotu 3.února na Indoor Tour Silver ve francouzských Métách.

Nico BOKETTA startoval na 1500m v konkurenci borců s kvalitními osobními rekordy.
Rychle rozběhnutý závod znamenal, že Nico měl hodně práce „uviset“ na konci startovního pole, ač ve svých nejkvalitnějších osobních mezičasech (800m1:56,3; 1000m 2:25,6s).
Doběhl na devátém místě v kvalitním čase 3:42,50s (halový osobák 3:42,07s), bohužel jedno místo za body do světového rankingu.
I u něho je zřejmé, že potřebuje takovéto rychlé závody s kvalitními soupeři a při nich výkonnostně vyrůst.

Linda Dufková startovala na 60m překážek v Předprogramu a zaběhla 8,64s.

Přidáno/aktualizováno: 1.2.2024

Další aktuality

Výsledky z Mistrovství světa juniorů a juniorek v Limě

V termínu 27. – 31.srpna 2024 proběhlo v peruánské Limě celý článek

(vloženo 2.9.2024)

Výsledky z domácích mítinků

V závěru srpna startovali naši atleti v nevelkém počtu na domácích mítincích. celý článek

Výsledky z hostování a z mítinků

Vedle startů při hostování ve 4.kole I.ligy mužů a žen za Kolín startovali naši atleti na několika mítincích celý článek

(vloženo 27.8.2024)

Výsledky z Mistrovství ČR do 22 let a ze srpnových mítinků

O víkendu 24.-25.srpna 2024 se uskutečnilo v Jablonci nad Nisou Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let. Na akci startovalo pět našich atletů. celý článek

Výsledky z mítinku Bílinská půlka

V sobotu 10.srpna 2024 se konal 51.ročník Bílinské půlky a v programu byl tradičně sprinterský trojboj a jako hlavní závod běh na 800m mužů a žen. celý článek