Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky z hostování našich atletů v Extralize a v 1.lize

V sobotu 11.května se naplno rozběhla sezóna na dráze soutěžemi družstev.
Naši atleti startovali jako hostující. Atlety a družstva startující v Extralize mužů
a žen přivítala pražská Juliska, naše početné zastoupení jsme měli v 1.lize v Houšťce. Pro naše atlety to byl ve velké většině úspěšný, až vynikající vstup do sezóny na dráze.

1.kolo Extraligy mužů a žen – Juliska, 11.května
Všichni naši startující atleti hostují za Duklu Praha.
TEREZA ELENA ŠÍNOVÁ 01 startovala na 100m překážek a na 100m.
Na překážkách zaběhla na druhém místě v úvodním startu výborných 13,24s (jen 0,10 za OR). Rychlejší byla jen Slovenka Forster.
Na hladkém sprintu v nejvyšší české konkurenci zaběhla už v rozběhu osobní rekord 11,78s (dosud 12,13s), ve finále na druhém místě své osobní maximum ještě zlepšila na 11,75s. Rychlejší byla jen vítězka Bendová.
Zrychlení na hladké trati dává vysoký předpoklad zlepšení v její hlavní
disciplíně 100m překážek.
Třetí nejvíce bodující ze všech atletek, nejvíce z Dukly.
NICO BOKETTA 02 startoval na 800m.
Zaběhl v nejvyšší české konkurenci na třetím místě výrazně skokově
zlepšený osobní rekord 1:47,40s (dosud na dráze 1:49,74s), mj.s cennými skalpy českých půlkařů. Ve své „doplňkové“ disciplíně konečně prokázal, až kam sahají po kvalitní přípravě jeho možnosti dlouhodobě prokazované v tréninkové přípravě. Jeho hlavní tratí stále 1500m. Velkou radost mu udělalo překonání osobáku osobního trenéra.
Linda Dufková 01 startovala na 100m a 200m.
V rozbězích zaběhla 12,53s a 25,50s, v obou startech výrazně zaostala za svými možnostmi a osobními rekordy.

1.kolo I.ligy mužů a žen, skupina B – Stará Boleslav, 11.května
Všichni naši startující atleti hostují za Sokol Kolín.
MARIE CHOVANCOVÁ 06 (jun.) startovala na 800m a 400m.
Na půlce v nepříliš rychle běženém závodě zvítězila v čase 2:12,64s.
To bylo také cílem při prvním závodě, neběžet na rychlý čas, v závěru měla dostatek sil a trochu se „pošetřila“.
Na čtvrtce zaběhla na třetím místě osobní rekord 56, 65s (dosud 57,44s).
Druhá nejvíce bodující z kolínských atletek.
ELIŠKA KRAMEŠOVÁ 06 (jun.) startovala na 400m, 200m, 4x100m a 4x400m.
Na čtvrtce zaběhla 56,28s a obsadila druhé místo. Na 200m v čase 25,64s jí patřilo šesté místo.
Na 4x100mve vítězné štafetě, na 4x400m druhé místo.
ADÉLA NELA ŠÍNOVÁ 01 startovala na 100m překážek, v trojskoku, kouli a na 4x100m.
Na překážkách zvítězila v čase 14,85s, v trojskoku třetí místo za 11,82m, v kouli pátá výkonem 11,09m. Bodovala i v B štafetě. Třetí nejvíce bodující
ze všech atletek, nejvíce bodující z kolínských.
ANTONÍN PAŘÍZEK 03 startoval na 100m a 200m.
Na stovce postoupil do finále za 11,08s, zde obsadil čtvrté místo výkonem 10,87s. Na dvoustovce obsadil páté místo za 22,34s.
JAN ŽILINA 06 (jun.) startoval na 1500m a na 4x400m.
Na 1500 metrů obsadil třetí místo v osobním rekordu 4:03,15s. Ve štafetě pomohl kolínským ke čtvrtému místu.
Dominik Gnip 03 startoval na 800m.
Zaběhl 2:01,74s a to na body nestačilo. Pro zranění další starty nešel.

1.kolo I.ligy mužů a žen, skupina A – Domažlice, 11.května
Lucie Maredová 10 (žky) startovala ve výšce a skočila 150cm.

Přidáno/aktualizováno: 13.5.2024

Další aktuality

Výsledky z Mistrovství světa juniorů a juniorek v Limě

V termínu 27. – 31.srpna 2024 proběhlo v peruánské Limě celý článek

(vloženo 2.9.2024)

Výsledky z domácích mítinků

V závěru srpna startovali naši atleti v nevelkém počtu na domácích mítincích. celý článek

Výsledky z hostování a z mítinků

Vedle startů při hostování ve 4.kole I.ligy mužů a žen za Kolín startovali naši atleti na několika mítincích celý článek

(vloženo 27.8.2024)

Výsledky z Mistrovství ČR do 22 let a ze srpnových mítinků

O víkendu 24.-25.srpna 2024 se uskutečnilo v Jablonci nad Nisou Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let. Na akci startovalo pět našich atletů. celý článek

Výsledky z mítinku Bílinská půlka

V sobotu 10.srpna 2024 se konal 51.ročník Bílinské půlky a v programu byl tradičně sprinterský trojboj a jako hlavní závod běh na 800m mužů a žen. celý článek